VÍT MAKOVSKÝ s.r.o. - vodoinstalace, topení, vybavení koupelen

Brněnská 292, 664 42 Modřice, tel.: 547 243 491, mob.: 608 470 370, e-mail: vitmakovsky@vitmakovsky.cz

Nabízené produkty
Služby
 Kontakt                                  

Brněnská 292, 664 42 Modřice

      tel.: 515 537 131
     fax: 515 537 132 


         
Provozní doba:
    Po-Pá: 7 - 15,30 hod
.
vitmakovsky@vitmakovsky.cz

 

 Zvýhodněné sestavy tepelných čerpadel  

  Tepelná čerpadla, 1,5 až 106,8 kW 

S tepelným čerpadlem Viessmann se stáváte nezávislí na oleji a plynu a využíváte bezplatný potenciál tepla z přírody ze svého bezprostředního okolí - buď ze země, ze spodní vody nebo ze vzduchu. Tepelná čerpadla Viessmann mají "pečeť jakosti tepelného čerpadla" - záruka vysoké úrovně kvality.

Náš široký program Vám poskytuje správné tepelné čerpadlo pro každou potřebu. Zcela podle Vašich představ, Vaší potřeby tepla a Vašich stavebních a geologických předpokladů. A to nejen pro novostavbu. Můžete použít tepelné čerpadlo Viessmann i při modernizaci a na přání provozovat spolu s olejovým- nebo plynovým topením.
 

Tepelné čerpadlo – princip činnosti

 3/4 odebraného přírodního tepla + 1/4 elektrické energie = 4/4 využitelného tepla. Tepelná čerpadla  pracují na stejném principu jako chladničky. Ale na rozdíl od chladničky je využívaná "teplá strana" termodynamického cyklu. Vhodný plyn probíhá střídavě kompresí (stlačením) a expanzí (uvolněním) tak, že se dosáhne cílený efekt ohřevu nebo ochlazení tohoto plynu.

 

Princip tepelného čerpadla:
1. kondenzátor
2. tryska
3. výparník
4. kompresor 

 

U procesu získávání tepla, například z okolního vzduchu, je při nízkých teplotách odebíráno teplo "pracovní látkou" (ekologický R407 C nebo propan), která má nízkou teplotu varu. Kapalná pracovní látka se po odebrání tepla z tepelného zdroje (půda, vzduch, voda) vypaří a opustí výparník (3) v plynném stavu. Následně pracovní látka v plynném stavu vstupuje do kompresoru (1), kde se zvyšováním tlaku ohřeje. Zahřátý plyn vstupuje do kondenzátoru (2) a odevzdává teplo topné vodě. Během tohoto procesu pracovní látka kondenzuje a stává se znovu kapalnou. Nakonec je pracovní látce, která má ještě stále vysoký tlak, v expanzivním ventilu (4) snížen tlak a teplota a celý proces se opakuje.
 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Kovovýroba -  Svářecí technika -  Izolace střech -  Klimatizace - dodávka i montáž -  CNC obrábění -  Prodej a montáž žaluzií -   -   - Nářadí - 
dřevostavby