Background

Kotle na biomasu

Při dnešních cenách energie je vytápění dřevem s ohledem na celkovou investici hospodárnou alternativou. S pokrokovou technikou Viessmann nebo Atmos je vytápění dřevem efektivní a komfortní.Náše zkušenosti poskytují flexibilní řešení, například jako přídavné nebo kompletní topení, podle typu kotle s vytápěním kusovým dřevem nebo dřevěnými peletami.

kotle na biomasu
kotle na biomasu

Efektivní vytápění plynem díky kondenzační technice

Kondenzační plynové kotle nevyužívají pouze teplo, které vzniká při spalování jako měřitelná teplota topných plynů (tepelná hodnota), ale dodatečně i obsah jeho vodní páry (výhřevnost). Kondenzační kotle jsou schopny odebrat teplo, které je obsažené ve spalinách a dodatečně ho přeměnit na výhřevné teplo a to využít.

Vysoce výkonné výměníky tepla dokáží spaliny před únikem do komína vychladit natolik, že vodní pára, která je v nich obsažena, cíleně kondenzuje a dodatečně přenáší do topného systému uvolněné teplo z kondenzace.

S touto technologií dosahuje plynový kondenzační kotel normovaného stupně využití až 98 % (vztaženo na výhřevnost). Vytápění plynem pomocí kondenzačního kotle pracuje velmi úsporně z hlediska energie, což šetří jak peněženku, tak životní prostředí.

Kontakujte nás

Máte zájem o naše služby?  Chcete se na něco zeptat? Stačí vyplnit formulář níže a my se vám brzy ozveme. Budeme se těšit na vaši zprávu.

    Odesláním formuláře udělujete souhlas se Zpracováním osobních údajů.

    • telefon 608 470 370
    • email vitmakovsky@vitmakovsky.cz
    • adresa Brněnská 292, Modřice