Background

Rekuperace

Prostředí vně vašeho domu, bytu či kanceláře neovlivníte. Prach, hluk a další faktory, které zhoršují kvalitu bydlení a pracovního prostředí. To co můžete snadno ovlivnit je kvalita vnitřního prostředí Vašeho domu. My Vám jej pomáháme vytvářet.

rekuperační jednotka
instalatér

Přestaňte ztrácet teplo větráním

Systémy větrání s rekuperací tepla slouží hlavně k zajištění optimální výměny vzduchu v objektu a k minimálním tepelným ztrátám při větrání. Tepelné ztráty větráním u standartních rodinných domů jsou díky mikro ventilaci i okenním štěrbinám, až 30-40 % z celkové ztráty objektu. Větrání s rekuperací tepla je již běžnou součástí moderních větracích systémů v objektech.

Díky předávání tepla mezi odpadním (odváděným) a čerstvým (přiváděným) vzduchem, je dům dostatečně větrán bez vysokých tepelných ztrát. Dnes jsou velké nároky na těsnost obvodového pláště budov, které vedou k nedostatečné výměna vzduchu. Mohou tak vzniknout problémy s vlhkostí, plísněmi nebo množením mikroorganismů. (např. roztoči)

Špatně větrané prostředí v objektu, může způsobit zdravotní komplikace. Těmto problémům můžete předcházet právě instalace systému větrání s rekuperací. Objekt je větrán automaticky, s možností nastavení různé intenzity větrání pro různé úseky dne. V objektu je tedy zajištěno trvalé větrání i v okamžiku, kdy v něm nejsou lidé. Větrací systémy pro rodinné domy nevyžadují detailní projekt ani žádný složitý výpočet.

Kontakujte nás

Máte zájem o naše služby?  Chcete se na něco zeptat? Stačí vyplnit formulář níže a my se vám brzy ozveme. Budeme se těšit na vaši zprávu.

    Odesláním formuláře udělujete souhlas se Zpracováním osobních údajů.

    • telefon 608 470 370
    • email vitmakovsky@vitmakovsky.cz
    • adresa Brněnská 292, Modřice